ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ ŠIAULIŲ „ROMUVOS“ PROGIMNAZIJOJE

Paskelbta: Pirmadienis, 20 lapkričio 2023

Šiaurės šalių literatūros savaitė tai – šviesos ir žodžio šventė, kurios pagrindinė idėja – garsinis Šiaurės Europos šalyse tų pačių kūrinių skaitymas žvakių šviesoje. Ši savaitė siekia puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas, literatūrą ir, žinoma, bendravimą. Šių metų tema – Kalėdos Šiaurės šalyse. Tema yra savaitės ašis: ta tema parenkamos knygų ištraukos skaitymams, ta tema kuriamas plakatas bei ta tema organizuojami įvairūs renginiai.
Garsinių skaitymų rytmetį 4 klasės mokiniai su mokytoja Rolanda Miškūniene sugužėjo į biblioteką, čia bibliotekininkė visus supažindino su Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja bei tema. Skaitymo balsu nuotykis prasidėjo dar prieš atverčiant knygą. Užtraukus užuolaidas, sumažinus apšvietimą ir uždegus žvakes sukuriama įtraukianti atmosfera skaitymo balsu valandėlei. Tada mokiniai buvo suskirstyti į grupes, kur turėjo išspręsti rebusą ir susirasti bibliotekoje slypinčią skaitysimo teksto ištrauką. Skaitymams pasirinktos Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“ ištraukos. Kiekviena grupelė turėjo garsiai perskaityti knygos ištrauką ir atsakyti į pateiktus klausimus. Ketvirtokai aptarė pagrindinio veikėjo Emilio charakterio savybes, nagrinėjo jo krečiamų išdaigų priežastis, dalinosi patarimais, linkėjimais Emiliui ir jo šeimai. Buvo ugdomos mokinių klausymo, skaitymo, komunikavimo kompetencijos.
Kitą dieną 5 klasės mokiniai ir jų auklėtoja Jovita Rubienė buvo pakviesti į popietę „Kalėdos Šiaurės šalyse“, kur 7 klasės merginos Morta Mikliūtė, Ieva Risovaitė, Ugnė Tamutytė ir Ugnė Vaičikauskaitė, jas parengė geografijos mokytoja Jūratė Paulauskienė, pristatė Šiaurės šalių gražiausias Kalėdų ir Kūčių tradicijas, tradicinius šių švenčių patiekalus, aptarė kaip žmonės švenčia šias ypatingas žiemos šventes, kaip keičiasi dovanomis. Bibliotekos vedėja supažindino mokinius su Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja bei tema, su Skaitymams rekomenduojamais kūriniais, aptarė šių metų plakatą. Vėliau mokiniai dalyvavo apklausoje, kur už teisingus atsakymus buvo apdovanoti saldžiais prizais. Šios popietės metu mokiniai praplėtė savo geografines, skaitmeninio raštingumo žinias.
Projekto baigiamajame renginyje dalyvavo 7 klasės mokiniai ir jų auklėtoja Violeta Višniauskienė, susitikimo metu septintokai su progimnazijos bibliotekininke nuosekliai aptarė projektą, jo esmę, aptarė rekomenduojamus skaitymui tekstus. Mokiniams buvo pristatyta daug įdomių faktų apie Šiaurės šalis, aptariant kiekvieną šalį septintokai turėjo nurodyti šios šalies vėliavą, su šia užduotimi jie puikiai susidorojo. Išklausę pristatymą, mokiniai dalyvavo Kahoot viktorinoje, kur galėjo įsivertinti savo žinias bei sužinoti kažko naujo. Susitikimo metu septintokai praplėtė savo geografines, literatūrines žinias bei puikiai praleido laiką.
Visą savaitę progimnazijos bibliotekoje veikė šiaurės šalių autorių knygų paroda „Šiaurietiškas kampelis“.
Niekas kitas taip nesustiprina žmonių bendrystės, kaip skaitymas, susitikimai, šilti pokalbiai ir diskusijos.

Bibliotekininkė

Thursday the 7th - Romuva.