informacija gestų kalba INFORMACIJA LENGVAI SUPRANTAMA KALBA

TECHNOLOGIJŲ PAMOKA ŠIAULIŲ ŽALIŪKIŲ MALŪNE

Paskelbta: Pirmadienis, 30 spalio 2023

Baigiantis paskutinei savaitei prieš rudens atostogas 3b klasės mokiniai keliavo į Žaliūkių malūnininko sodybą kepti senovinių vardinių sausainių. Šiltoje troboje pasitikusios vaikus, edukatorės paaiškino, kodėl vardinės anksčiau būdavo svarbesnės už gimtadienį ir kokios anksčiau būdavo vardinių šventimo tradicijos. Vaikai svarstė, kokias dovanas varduvininkams anksčiau galėdavo dovanoti ir ką dovanotų dabar.

Vaikai vis žvilgčiojo į paruoštą sausainių tešlą ant stalo ir labai laukė, kada galės pradėti darbuotis. Kiek išmonės pas vaikus, kai jie kepė kočiojo tešlą, spaudė įvairias formeles ir į kepimo skardas dėjo savo pagamintus sausainius.

Kol kepė pečiun pašauti sausainiai, vaikai mokėsi žaisti tradicinius lietuvių liaudies žaidimus. Visa troba buvo pilna nuoširdaus vaikiško džiaugsmo ir juoko.

Kai sausainiai iškepė, edukatorės pakvietė vaikus gerti šiltos šalavijo arbatos ir skanauti vaikų rankomis pagamintų sausainių. Kodėl būtent šalavijo arbata? Todėl, kad vaikai susištų ir nesirgtų, nes šalavijas gydo peršalimo ligas. Bendraudami vaikai džiaugėsi, kad pavyko skanius sausainius iškepti ir į juos sudėti visą savo meilę, kuria dabar prie arbatos dalinosi vieni su kitais.

3b klasės mokytoja Jurgita

Sunday the 14th - Romuva.

Pagalbos su negalia iškvietimas